Amade László Alapiskola

Rendhagyó tanévkezdés...

Kedves Diákok, Tisztelt Szülők!

A jelenlegi helyzetre való tekintettel a minisztériumi útmutatásokat figyelembe véve intézményünk a következő intézkedéseket hozta:

• Az iskolalátogatás szeptember 2-tól minden tanuló számára kötelező.
  • 2020. szeptember 2-án 9.00 órától rendhagyó tanévnyitót tartunk.

Az első évfolyam számára iskolánk C pavilonjában minden elsős osztály külön-külön tartja a tanévnyitót az osztálytermekben. A gyermeket csak a törvényes képviselő kísérheti védőmaszkban (pl.: nagyszülő, testvér... nem jöhet a járványügyi rendelkezések miatt). A többi évfolyam diákjainak a megnyitó a saját osztályában lesz /szigorúan kísérő nélkül /. A rendhagyó tanévnyitó 9.00-tól 9.45-ig fog tartani (kivétel az 1. évfolyam), így a szülők tudni fogják, mikorra jöhetnek vissza gyermekeikért.

Szeptember 2-tól szeptember 14-ig a következő óvintézkedések lesznek érvényben:

• A tanuló az iskolába csak a kitöltött kötelező nyomtatványok leadása után léphet be. /Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti, Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa pred začiatkom nového šk. roka 2020/2021/. Ha a tanuló 3 napnál többet hiányzik, a nyomtatványt újra ki kell tölteni és leadni. A nyomtatványok a következő linkre kattintva letölthetőek.

• Az iskola épületét reggel 7.00 órakor nyitjuk. Az iskolai klub délután 17.00-ig üzemel.
  • Az iskola épületébe csupán az elsős tanuló törvényes képviselője léphet be 5 perces időtartamra. A többi szülő számára a belépés tilos!
  • A reggeli érkezéskor minden tanuló számára kötelező a kézfertőtlenítés.
  • Az alsó tagozatos diákok számára a saját tantermükben a védőmaszk használa ajánlott, de osztályon kívül kötelező!
  • Az 5-9. évfolyam tanulói számára a védőmaszk használata kötelező az iskola egész területén.
  • A szülő köteles minden tanuló részére 2 szájmaszkot és papírzsebkendőt biztosítani.
  • 2020. szeptember 14-ig nem tartunk etika órát, református hittant, és nem osztjuk csoportokra a tanulókat a következő tantárgyakon: szlovák nyelv és irodalom, angol nyelv, testnevelés. Az informatika órát az osztályban tartjuk.
  • 2020. szeptember 20-ig a testnevelés órákat a szabadban tartjuk - a tornaterem nem üzemelhet.
  • Amennyiben a szülő gyermekénél betegséget észlel, gyermekét nem küldheti iskolába, és köteles telefonon jelenteni az osztályfőnöknek. Amennyiben a COVID 19 jeleit észleli, telefonon köteles jelenteni a gyermekorvosnak is.

Reméljük, hogy mihamarabb javul a helyzet, addig is kérjük és egyben köszönjük az együttműködést, s mindenkinek sok türelmet és sikeres iskolaévet kívánok!

• az iskola igazgatónője, Sebő Renáta -