7. B

8. hét

Matematika


Szlovák


NémetSzövegértés


Magyar nyelv és irodalom

Irodalom:

Tananyag: A magyar felvilágosodás, Kazinczy Ferenc és a nyelvújítás

Feladat: Kérem bemásolni vagy beragasztani a füzetbe a csoportban átküldött kivonatot, ezt meg is kell tanulni. Olvassátok el továbbá a tankönyvben a magyar felvilágosodásról és a nyelvújításról szóló részeket (Csokonai Vitéz Mihályig)!

Nyelvtan:

Tananyag: A tárgy

Feladat: Ismételjétek a tárgyat és a fő mondatrészeket a füzetből! Oldjátok meg a munkafüzet 19. oldalán a 2. feladatot, és a 20. oldal 3. feladatát úgy, hogy elemezzétek le a mondatokat a tanult módon (az iránytárgyat és az eredménytárgyat nem kell megkeresni)!


Rajz


Történelem


Földrajz


Zene

ZENE

7. évfolyam

Karácsony gyöngyszemei

Szeretettel ajánlom karácsony legszebb dallamait. Keressétek meg a világhálón a következő dalokat, műveket:

  • Ó jöjj, ó jöjj üdvözítő ( Maczkó Mária előadásában )
  • Veni, veni Emmanuel ( kórusmű )
  • Csendes éj
  • Kormorán - József Attila : Betlehemi királyok
  • Ghymes - Kis karácsonyi ének
  • Ghymes - Mária altatója

Feladat : Keressétek meg, majd írjátok le a Veni, veni Emmanuel kórusmű magyar szövegét !

Határidő 2020. december 31.


Biológia


Kémia


Polgári Nevelés 


Technika

Szerszámok otthon

Sziasztok! A feladat a következő: sorolj fel 5-5 szerszámot vagy segédeszközt, amit a konyhában, a fürdőszobában, a garázsban (vagy műhelyben), és az udvaron használunk! Nem kifogás, hogy Ti blokkosok vagytok és nincs garázs, se műhely, se udvar!!!!

Tehát összesen 20 dolgot kell feljegyezned. Írd be őket szépen szétkategorizálva egy wordos dokumentumba, vagy írd le őket egy darab papírra és fényképezd le, vagy csak egyszerűen pötyögd be a számítógépbe, és küldd el nekem a miklosgyuri@gmail.com email címre, vagy küldd el nekem messengeren keresztül!


Fizika

8. hét

Fagyás

TK. 44.-45. oldalt elolvasni és kijegyzetelni az órán átvettek szerint!


Informatika