6. A

2. hét

Matematika


Szlovák


Szövegértés

Magyar nyelv és irodalom

Sziasztok! Az e heti lecke következik, kérlek, írjátok be a füzetbe a műballadát, amit meg is kell tanulni! Továbbá Arany János V. László című balladájának tartalmát kell tudni elmondani. Nyelvtanból ismételjétek az igét! 


Rajz


Történelem

6.A

Lecke történelemből

Kedves hatodikosok!

Tanultuk, hogy az első civilizációkban az ékírást használták. Az ékírás-majd fogjuk tanulni- nagyon hasonlít ahhoz az íráshoz, melyet rovásírásnak nevezünk. Az ősmagyarok sokáig a ROVÁSÍRÁST használták. Feladatotok, hogy az internet segítségével a füzetbe leírjátok ősmagyar rovásírással a saját neveteket, meg a következő mondatot: Hajrá Vidi! Jó kutatómunkát!


Földrajz


Zene


Biológia


Kémia


Polgári Nevelés 

6A Polgári nevelés

2. hét november 2.-6.

Olvasd el a 15. oldalon a ROKONAINK, SZOMSZÉDAINK, BARÁTAINK c. olvasmányt.

Válaszolj a következő kérdésekre az olvasmány alapján, és a válaszokat küldd el nekem Messengeren.

  • Kiket nevezünk 1. fokú rokonoknak?
  • Kiket nevezünk 2. fokú rokonoknak?
  • Mi (lenne) a rokonok, szomszédok és barátok szerepe egy család életében?
  • Kik nevelnek Téged? Írj rá példákat is!

Technika

Fizika

2. hét

A szilárd anyagok oszthatósága

T.K. 40.-43.

Amit megbeszéltünk, belemásolni a füzetbe.

Házi feladat a 43. oldalon a 8. táblázat.