6. A

3. hét

Matematika


SzlovákSzövegértés


Magyar nyelv és irodalom


Rajz


Történelem


Földrajz


Zene


Biológia


Kémia


Polgári Nevelés 

6A Polgári nevelés

3. hét november 9.-13.

Mai óránk témája az ÉLET A TÖBBGENERÁCIÓS CSALÁDOKBAN.

Olvasd El a 17. oldalon lévő olvasmányt.

Feladat:

Találj ki valami kedveset, amivel meglepheted a nagyszüleidet. Nagyon kreatívnak kell lenned, mert a mostani helyzetben nem biztos, hogy egy "puszi és ölelés" megoldható. Tanulj meg, vagy írj egy verset, dalocskát, (zenesulisok előnyben, ők el is játszhatják). Süss aprósüteményt, barkácsolj valamit, vagy menj el bevásárolni, esetleg segíts nekik a háztartásban...

Bármit kitalálhatsz, aztán órán elmeséled, hogy sikerült a meglepetés. A legötletesebbeket értékelni is fogom.


Technika


Fizika

3. hét

Nézd meg a videót és pár mondattal írd le, amit láttál! Főleg a mértékegységekre figyelj oda!