7. B

2. hét

Matematika


Szlovák

Distančné vyučovanie - 2.týždeň (3.11-5.11.2020)

SJSL - 7.ROČNÍK - 7B

4.11.2020

Stupňovanie prídavných mien

Učebnica : 25/ Pozor!- napíš pravidlo a príklady do zošita

Úloha : 25/5 - vety napíš do zošita

5.11.2020

Stupňovanie prídavných mien- nácvik

PZ - 16,17,18

OPAKOVANIE - skloňovanie prídavných mien, Sobáš v kostole


Angol


Szövegértés

Magyar nyelv és irodalom

Sziasztok. Az e heti feladat nyelvtanból megtanulni a mondatszókat, és a munkafüzetben megoldani a következő feladatokat: 11.(22., 12.(23., 13.(26. Irodalom: Balassi Bálint életrajza és az Egy katonaének első két versszaka fejből. 


Rajz


Történelem

7.A és 7.B

Lecke történelemből

Kedves hetedikesek!

Mivel eléggé jól állunk az anyaggal, most inkább egy játékos házi feladattal bízlak meg benneteket, melyet legyetek szívesek a füzetben megoldani. (Már ha sikerül). Én most küldök 6 mondatot, melyek latinul vannak megfogalmazva. Próbáljátok lefordítani magyarra. Az első 3 mondat a Római Birodalom időszakából való szállóige, a második 3 az én agyszüleményem.

VENI VIDI VICI.

OMNIA VINCIT AMOR.

ALEA IACTA EST.

AMOREM LUDUM EGO.

CANIS LATRAT.

FECIT ETIAM IN FABA PULMENTI.

Jó szórakozást, és ügyesek legyetek!


Földrajz


Zene


Biológia


Kémia


Polgári Nevelés 


Technika

Fizika

2. hét

A levegő nyomása és a forrás

T.k. 22.-23. oldalon kijegyzetelni, amit elolvastunk!