7. A

2. hét

Matematika


Szlovák


Szövegértés

Magyar nyelv és irodalom

Sziasztok. Az e heti feladat nyelvtanból megtanulni a mondatszókat, és a munkafüzetben megoldani a következő feladatokat: 11.(22., 12.(23., 13.(26. Irodalom: Balassi Bálint életrajza és az Egy katonaének első két versszaka fejből. 


Rajz


Történelem

7.A és 7.B

Lecke történelemből

Kedves hetedikesek!

Mivel eléggé jól állunk az anyaggal, most inkább egy játékos házi feladattal bízlak meg benneteket, melyet legyetek szívesek a füzetben megoldani. (Már ha sikerül). Én most küldök 6 mondatot, melyek latinul vannak megfogalmazva. Próbáljátok lefordítani magyarra. Az első 3 mondat a Római Birodalom időszakából való szállóige, a második 3 az én agyszüleményem.

VENI VIDI VICI.

OMNIA VINCIT AMOR.

ALEA IACTA EST.

AMOREM LUDUM EGO.

CANIS LATRAT.

FECIT ETIAM IN FABA PULMENTI.

Jó szórakozást, és ügyesek legyetek!


Földrajz


Zene


Biológia


Kémia


Polgári Nevelés 

7A Polgári nevelés

2. hét november 2.-6.

Olvasd el a könyvben a 13. oldalon lévő szöveget.

A pszichikai folyamatok - az emlékezőképesség és a gondolkodás

Készíts jegyzetet belőle és küldd el nekem Messengeren.

Írd be a füzetedbe a 12. oldalon lévő szómagyarázatot, és tanuld meg.


Technika

Fizika

2. hét

A levegő nyomása és a forrás

T.k. 22.-23. oldalon kijegyzetelni, amit elolvastunk!