5. B

13. hét

Szlovák


Szövegértés


Magyar nyelv és irodalom


Rajz

5.A-B RAJZ

Kivarás, hímzés, kötés, horgolás tehcnikák közül választhattok és egy kész mintát kell készítenetek. Erről készült fotót küldjétek a következő e-mail címemre, vagy messengeren:

break.geza@gmail.com

Jó munkát!


Történelem


Földrajz

                                    Földrajz

5. évfolyam

Ismétlés

A Föld felszíne

  • vízfelület - szárazföld
  • Pangea, Laurázia, Gondwana
  • óceánok
  • kontinensek - világrészek
  • félsziget, sziget, öböl, csatorna, szoros, alföld, hegyvidék, mélytengeri árok - fogalmak értelmezése
  • a térkép színei

Felfedezők útjai

  • Kolumbus, Magelhaes, James Cook, Amundsen, Scott, Edmund Hillary, Piccard, Vámbéry Ármin

Földgömb

  • szélességi körök
  • hosszúsági körök
  • időzónák

Zene

Zenei nevelés - 5.A és 5.B

13. hét - 2021. január 18.-22.

Mivel sajnos, még mindig otthonról tanulunk, így online folytatjuk tovább a tankönyvben. Először figyelmesen olvasd el a TK 28. és 29. oldalait. Egy olyan zenei műről lesz szó, amiről már alsótagozatban is hallottatok. Ez pedig egy szimfonikus mese, egy orosz szerzőtől: Szergej Prokofjev: Péter és a farkas c. műve. Olvasd el a mese cselekményét és a következőket írd le a füzetedbe:

Egy szép reggel Péter kisétált a rétre, ahol hallott és látott egy kis madarat, ahogyan vidáman csicsergett. Utána jött a kacsa, aki észrevette, hogy Péter nyitva hagyta a kaput. Elment fürdeni a tóba. A madárka és a kacsa összevitatkoztak. Közelükben lopakodott a macska, aki szerette volna megfogni a madarat. De Péter észrevette és figyelmeztette őt. Megjelent a nagyapó is, aki haragudott Péterre, amiért kiment a rétre. Féltette őt a farkastól. Ezért hazavitte a fiút és bezárta a kaput. Akkor jelent meg a farkas és bekapta a kacsát. A madár a fa egyik ágán, a macska a fa másik ágán volt, amíg a farkas kerülgette őket. Péter mindent látott a kerítés mögül, de nem ijedt meg, vett egy kötelet és átmászott a kerítésről a fára. Elkergette a madarat és megfogta a farkast. Ekkor vadászok bukkantak elő az erdőből. Együtt elvitték a farkast az állatkertbe.

A szimfonikus mese egy olyan zenekari mű, ahol a szereplők helyett a hangszerek mesélik el a történetet.

Majd ezután hallgasd/nézd meg a következő videót:

https://youtu.be/Sg40qk-nyR8

Jó munkát! Most nem kell visszaküldened semmit. J


Biológia


Informatika


Kémia


Polgári Nevelés 


Technika


Fizika